Frída Ori, ruská modrá kočka

Frída je narozena 18.3.2015 a pochází z chovné st. Zo Zeleného domu na Slovensku, která vznikla chovem naší Herbie Ze Suché, cz.narozené naší Coletce....a po ztrátě naší Fáby osud připravil, že pro změnu si já odvezla Frídu právě od Soni z  této chovné stanice v Lučenci. Frída má v rodokmenu část línie naší chovn. stanice Ze Suché,  obohacenou línii  Camouflage PL.
Frída podstoupila test na colorpoint, .......Farbvariante Colourpoint - PCR Barevna varianta colorpoint-PCR Genotyp: C/C Interpretace: Vysetrena kocka je homozygotni pro divoky typ alely TYR-genu a prenasi normalni zbarveni srsti. Neprenasi alelu pro siamske zbarveni (point), ani pro barmske hnede zbarveni (sepie). Nemuze tudiz predat tato zbarveni svym potomkum. 
 
FRÍDA NEMÁ BÍLÝ GEN  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Znamená to, že Frída je první chovná kočička této línie v ČR.
Frída zdědila neobvykle zvláštní plyšovou, velmi světlou, srst. Její postava je úhledná, trochu robustnější a zdědila také i překrásné lesklé smaragdové oči, které se ji vybarvily do zelena už od malého koťátka. Je jiná, je odlišná od línie ze Suché, těžko se popisuje. Frída je velmi klidná, rozvážná. Zcela jistě velmi mazlivá a miluje naší společnost. Přejeme jí, aby se měla u nás dobře, aby prožila (jako naše jiné kočky) plnohodnotný kočičí život a byla zdravá. (její fotogalerie zde Frída Ori
 
ruská-modrá-kočka  ruská-modrá-kočka

Posudek Frídy z výstavy mezin. posuzovatele Dr. Kabiny:

Další vyvinutá barva,novická.
Hlava: klenovitá,rovný profil, pevná brada.
Oči: oválné, slibná zelená barva.
Uši:rovné, dobře posazené
Srst: trochu delší, bohatá, jemná, světlá modrá, hodně stříbra
Ocas: dlouhý, hrubší
Kondice: výborná  péče
Celkový dojem: milé kotě, V1.
Mezinárodní výstava Frýdek - Místek duben 2016 Cac
Mezinárodní výstava Ostrava říjen 2016.....Frída CAc.....a BIV.....
7.10.2018...3 CAGCIB v Polsku a Frída má titul IC - mezinárodní šampion
 
 
 
 
 

Máša ze Suché,cz. ruská modrá kočka.ruská-modrá-kočka

Máša  se narodila 12.12.2014 ze spojení Ch Colete a IC Jerry Signál. V naší chovné stanici zůstává jako miláček obrovský. Je to poslední potomek naší chovné a  skvělé CH Coletce, která věkem ukončuje chovnost. 
Máša podstoupila i test na colorpoint, máme potvrzeno, že je homozygot.(cs.wikipedia.org/wiki/Homozygot.)..předává pouze gen ruské modré kočky !!!!!!!!!!!!
Mášenka tímto pokračuje v naší línii, kterou už vedu 15 let....od  CH Gertrudy z Jelsy narozené 1.1.2000 (kočka miléniová), poté její dcery CH Colete. Máša zdědila neskutečnou neubližnou a klidnou povahu. Je nenáročná, hodná, mazlivá a mnohdy ani nevím, že ji mám doma a to koťátka umí ukázat, jak jsou živá. Máša byla ověřena v 5 měsících 3mi mezinárodními posuzovateli a byla mi doporučena pro chov. Líbila se barva i typ srsti, nasazení uší i profil. Uvidíme, jak se Máši bude dále dařiit na výstavách a jak se bude předvádět. Hodně štěstí Máááášo !!!   (její fotogalerie zde Máška )
 

Posudek mezin. posuz. Dr. Kabiny (třída juniorů)

Typ: další vyvinutá, baronvická postava, delší nohy.
Hlava: klenovitá, rovný profil, trošku hrubší brada
Oči: krásně zelené
Uši: dobře posazené
Srst: dvojitá, středně modrá barva, krátká
Ocas: dlouhý
Kondice: výborná
Celkový dojem: milé klidné kotě , V1, nominace

 

Dora-CH Gertruda z Jelsy, ruská modrá kočka

 CH Geltruda z Jelsy, naše Dorka.,ruská modrá kočka

 

Moje milovaná Dora, z jednoho z nejlepších chovů z Jelsy od p. Stankušové, velmi zkušené paní chovatelky ruských modrých koček, která mne zasvětila a vtáhla do dění výstav. P. Stankušová náhle zemřela a já byla nucena ve všem šlapat sama. Vzpomínám. Dora byla ohromný mazel, tak hodnáááá, neubližná. Dala nám překrásná koťata, úspěšná na výstavách.Sama Dorka byla po rodičích s titulem nejvíce dosažitelným- Evrops. šampion.   Svou povahou ohromila posuzovatele výstav, ale nestihli jsme více jak dojít do titulu CH. Jednoho krásného dne utekla majiteli krycího kocoura , kde jsem ji svěřila. V životě jsem ji už neviděla a to jsem doslova se svou rodinou noci a noci se vracela na to osudné místo a volali a hledali ji. 2000 výtisků přes poštu, hledání, pláč - nic a nikdo nám ji nenašel. Vzpomínáme na ni v souvislosti s její dcerou Colette, kterou mi tu nechala. Tím jsem naštěstí měla línii chovu ruská modrá kočka zachráněnou a navíc je jí podobná.

             

 CH Collete ze Suché,cz.

CH Coletka mlaďounká., ruská modrá kočka

 

Naše Coletka je zkrátka živá silueta, ladná, milá, poslešná, mazlivá. Narodila se naší Dorce ve třetím vrhu a už zůstala.

Zkrátka jsem začínala s chovem (ruská modrá kočka ) a ještě jsem nedokázala jednoduše odhadnout předpoklady pro výstavování, přesto se velmi líbila posuzovatelům, hlavně její krásné stavěné telo. Coletka si ale moc výstav neužívala, vycítila jsem, že to není pro ni, ale chovnost získala okamžitě po třech výhrách Cac.

Coletka dovršila 9 let. Její fyzický stav je skvělý, plná enerie a chutí mateřského pudu. Měla povolené krytí u nového vrhu a poradce chovu, zároveň mezinárodní posuzovatel, usoudil, že koťátka po Colett jsou nádherná, vitální a tudiž budou mít vystaveny rodokmeny. Jsem moc ráda, Coletka si to zaslouží.

Za to ji moc děkuji, jelikož její vrhy byly doslova senzační, bezproblémové, rychlé. Umí se perfektně starat o mimi, než je vyvede z košíčku k nám, abychom ji už dále pomohli. Z jejich koťátek už jsou dávno dospělé ruské modré  kočičí dámy a páni kočičáci a založné chovy. Její spojení s krycím kocourem, kterého zde také prezentuji, je úžasné! Z jejich vrhů se rodí povahově vyrovnaná, velmi krásná koťátka.  Vzpomínám, chtěla jsem se z poradcem chovu poradit a vybrat si k nám do chovu jedno z koťátek, vezla jsem je a pustila pak v kufru auta. Seděla, koukala a poradce: " To není možné,  jsou tak hodná, nebojácná, no skvělé povahy!!"  Nerozutekli se. Uměla se prezentovat. A tak jsme vybrali naši překrásnou Fantastu Fábu.

 
 
           

 IC Fantasta Fába ze Suché,cz. ruská modrá kočka

Fába se už na první pohled sama prezentuje svýma překrásnýma zelenýai očima. Má krásný profil, perfektně nasazené uši, štíhlejší tvář, světlou hebkou srst, přiměřený ocas. Posuzovatelům na výstavách se velmi líbí, hlavně pro její výstavní postoj a ne nadarmo máme na diplomcích psáno: " Lejdy".  Ve fotogalerii z výstav jde vidět, jak si výstav užívá. Ona je kliďaska celkově i doma, nic ji nerozháže a když se posadí kdekoliv, tvoří nádhernou živou sileutu. Velmi neubližná a co je pro ni typické? Velmi ráda se mazlí, skočí kolem krku a nepustí. (fotogalerie její zde Fába)

IC Fantasta Fába ze Suché,...ruská-modrá-kočka
Ic Fantasta Fába, ruská modrá kočka

www.fmnoviny.eu/clanky/30535-ztratila-se-nam-ruska-modra-kocka